„Kropla mocy” - roztrzygnięcie

„Kropla mocy”

Cicha woda brzegi rwie… Któż nie zna tego powiedzenia? Tak po cichutku właśnie na początku roku szkolnego zaczął płynąć nurt naszej zdrowej akcji „Kropla mocy”, a efekty końcowe  okazały się zaskakujące. Uczyliśmy się pić wodę i poznawaliśmy korzyści, jakie niesie właściwy udział tego życiodajnego płynu w codziennej diecie. Ograniczaliśmy dzięki temu sięganie po wszelkiego rodzaju niezdrowe napoje. Dowodem na rezultaty kształtowania tego ważnego nawyku były zakrętki od wody mineralnej. Przyszedł koniec roku szkolnego i czas na rozstrzygnięcie naszego międzyklasowego konkursu. Ogólny wynik był niewiarygodny. Otóż okazało się, iż zgromadziliśmy 9658 korków. Zwycięska klasa IIc, która przy ogromnym zaangażowaniu wychowawcy ( za co jestem wdzięczna), zgromadziła aż 4830 sztuk. Wszystkim klasom, które także przyłączyły się do pracy nad tym zadaniem dziękuję równie mocno.

Oficjalne zakończenie akcji  miało miejsce na boisku szkolnym dnia 22 czerwca. Tu zwycięska IIc z namiastki zgromadzonych zakrętek ułożyła symbol naszej akcji, co zostało utrwalone na pamiątkowym zdjęciu. Otrzymała nagrodę i zniknęła z wychowawcą, by świętować sukces. Dziękuję za zaangażowanie i zapraszam do dalszej pracy w przyszłym roku szkolnym. Podczas wakacji natomiast szczególnie zachęcam do utrwalania tego ważnego nawyku, bo życzę Wam, aby było gorąco :D

p. Sylwia Kamińska

„Kropla mocy” - roztrzygnięcie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu, Stanisław Szpejewski