„Pamięć o zmarłych uczniach i pracownikach jest tradycją Naszego Gimnazjum”

Apel dla uczniów klas III - przygotowali uczniowie realizujący projekt edukacyjny w roku 2015/16; Agata, Martyna i Mateusz.

Fragm. tekstu; Każdego roku, szczególnie w listopadzie, odczuwamy brak osób, które opuściły nas na zawsze. W tym ponurym i refleksyjnym miesiącu często o nich myślimy! Dzisiejsze spotkanie jest wspomnieniem zmarłych uczniów i pracowników naszej szkoły. Słowami piosenek znanych wykonawców pragniemy Im złożyć wyrazy szacunku. Teksty Urszuli, Erica Claptona, czy Bono opłakują śmierć Matek, Ojców, dzieci oraz przyjaciół. Wybraliśmy je celowo, gdyż pośród kilkudziesięciu nazwisk dzisiaj prezentowanych, znajdują się nasi koledzy, czyjś Rodzice oraz rodzeństwo.

Muzyce i poezji towarzyszyła prezentacja 84 nazwisk zmarłych uczniów i pracowników dzierzgońskiej szkoły. Drugoklasiści przygotowali również pamiątkową tablicę, przed którą zapalili symboliczne znicze.