Czytamy w listopadowe, długie wieczory!

Interesujące książki z naszej biblioteki. Propozycje na listopad;

Małgorzata Gutowska-Adamczyk „220 linii”

Bohaterem powieści jest 13-letni Mikołaj, który rozpoczyna naukę w warszawskim gimnazjum. Jego pasją jest gra na perkusji. Zna największych perkusistów światowych i marzy o super sprzęcie, który jest w jego zasięgu-o ile nie będzie miał kłopotów z nauką! I tu pojawia się problem, ponieważ pierwszego dnia w szkole wdaje się w awanturę z innym uczniem, w wyniku której podpadł nauczycielowi.

Tytułowe 220 linii to warszawskie linie autobusowe, tramwajowe i metra, które Mikołaj zwiedza podczas ucieczek ze szkoły. Czym zakończą się wagary Mikołaja, dowiecie się z powieści.

Marek Kamiński „Warto podążać za marzeniami”

Marek Kamiński, polski podróżnik i polarnik, jako pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi. Książka „Warto podążać za marzeniami” jest kolejną, dziesiątą opowieścią o wyprawach na krańce świata. Zawiera relacje z wyprawy na Spitsbergen, Grenlandię, Kilimandżaro, Pustynię Gibsona i wyjątkowej wyprawy z niepełnosprawnym Jaśkiem Melą na oba bieguny! Dodam tylko, że Jaś Mela jest mieszkańcem Malborka.

Książka wzbogacona jest kilkudziesięcioma zdjęciami z podróży. Polecam miłośnikom przygody!

Ewa Nowak „Bransoletka”

Weronika twierdzi, że cały świat się do niej uprzedził! Rodzice nie rozumieją jej potrzeb, brat – osiemnastoletni Bazyliszek – wyśmiewa jej poczynania, koleżanki okazały się wrednymi jędzami i jeszcze chłopak wystawił ją do wiatru! Jak żyć w takiej dżungli?

Głupie warsztaty teatralne, na które zapisała się ze względu na Łukasza, pokrzyżowały jej zimowe plany. Łukasz się ulotnił, a ona musi jechać z intelektualistami – których nie znosi – na ferie. Koszmar!

Jednak, czy na pewno? Okaże się podczas czytania.