Czytamy w listopadzie. Propozycje z naszej biblioteki!

"Wiedźmin. Ostatnie życzenie" Andrzeja Sapkowskiego jest zbiorem sześciu opowiadań, które wprowadzają czytelnika do świata  Geralta z Rivii!  Życiem głównego bohatera  rządzi przeznaczenie! Począwszy od Ciri - Dziecka Niespodzianki po czarodziejkę Yennefer.

cytat:  "Geralt nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Białowłosego przywiodło do miasta królewskie orędzie: trzy tysiące orenów nagrody za odczarowanie nękającej mieszkańców Wyzima strzygi. Takie czasy nastały. Dawniej po lasach jeno wilki wyły, teraz namnożyło się wszelakiego paskudztwa - gdzie spojrzysz, tam upiory, strzygi, bobołaki plugawe, bazyliszki, diaboły, żywiołaki, wiły i utopce. Tu nie wystarczą zwykłe czary ani osinowe kołki. Tu trzeba profesjonalisty. A przybysz z dalekiej Rivii takim profesjonalistą jest".

"Hej, Jędrek! Kto tu rządzi?" Autorzy serii o Jędrku: Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak.

Jędrek to fajny chłopak, taki do rany przyłóż!  Ma uciążliwą (patrz: wścibiającą nosa w męskie sprawy!) siostrę i całkiem spoko rodziców. Szkoła też wydaje się ok, ale do czasu zawodów w piłkę nożną!  Wówczas wybuchnie afera z nastoletnimi kibolami i celebrytami, a we wszystko wmieszają się szkolne media. Jędrek będzie musiał zrozumieć, co jest ważne, a co się ważnym tylko wydaje!

Zapraszam do czytania w długie, jesienne wieczory.