HALLOWEEN 2015

MROCZNY PIĄTEK

Noc z 31 października na 1 listopada to w tradycji krajów anglojęzycznych noc Halloween – zabawy w straszenie mającej na celu „oswojenie” dzieci z wizją śmierci i pokazanie im, że tak naprawdę śmierć to nic, czego trzeba by się było obawiać.

Tradycją naszego Gimnazjum stało się organizowanie w okolicach 31 października zabawy w Halloween. Grupa uczennic z klas trzecich (A. Kulik, W. Powierża i K. Wangin z klasy III B oraz A. Barańska i E. Walkiewicz z klasy III A) pod opieką p. K. Zajkowskiej i w tym roku przygotowały taką zabawę.

Gimnazjum zapełniło się stworami rodem z horrorów, jednak żaden z nich nie był tak naprawdę groźny. Stwory stanęły do konkursu na najstraszniejsze przebranie, którego zwyciężczynią została Patrycja Brzyska z klasy III B.

Strachy odwiedziły także sale lekcyjne w tradycyjnej zabawie „Trick or Treat” (cukierek albo psikus). W Anglii i Stanach Zjednoczonych (a także pozostałych krajach kultury anglosaskiej) zabawa ta polega na odwiedzaniu domów i zbieraniu cukierków (jeżeli ktoś nie posiadał słodyczy, mógł spodziewać się psikusa, np. obrzucenia domu papierem toaletowym).

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, a nauczycielom za wyrozumiałość.

Organizatorzy

Kategoria publikacji: