Interesująca książka z naszej biblioteki; grudzień 2016

Na długie, grudniowe wieczory proponuję książkę "Odkąd cię nie ma" Morgan Matson.

To powieść zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, oczywiście na prośbę młodzieży. Jest skierowana do tej grupy wiekowej, ale nie tylko!  Dorośli mogliby dowiedzieć się  z niej czegoś, na temat swoich dorastających córek. Na przykład, dlaczego główna bohaterka Emily, 17 -letnia licealistka żle czuje się wśród rówieśników? Jest outsiderką, nie ma przyjaciół, czas spędza w domu lub na bieżni, ponieważ uwielbia biegać i sprawia jej to przyjemność. Jakiś czas temu, w jej szkole pojawiła się przebojowa Sloane i spośród wielu koleżanek wybrała Emily na powiernicę dziewczyńskich sekretów. Od tego momentu są nierozłączne a szkolne życie nabrało sensu. Do czasu!

Początek wakacji zapowiadał się rewelacyjnie! Emily wyjechała z rodzicami na kilka dni, by po powrocie, wraz z najlepszą kumpelą, korzystać z uroków lata. Jednak okazuje się, że Sloane zniknęła, nie odbiera telefonu, w ich domu kręcą sie obcy ludzie, którzy nie mają pojęcia dokąd wyjechali właściciele. Po dwóch dniach zrozpaczona przyjaciółka otrzymała przesyłkę a w niej listę zadań do wykonania. Były to dziwne zadania, których wykonania Emily nigdy nie podjęłaby się.

Dlaczego najlepsza przyjaciółka poddała ją  takiej próbie? O co chodzi? Co i komu ma udowodnić siedemnastolatka, wypełniając dziwne zadania?

Zapraszam do powieści Pani M. Matson!

Dodam tylko, że gimnazjaliści w ramach projektu edukacyjnego, podejmą się próby opisania wszystkich zadań wykonywanych przez Emily. Będzie to twórcza zabawa, pozwalająca młodzieży wykazać się kreatywnością. Następnie wszystkie opowiadania zostaną spisane i zamieszczone na naszej stronie www.gimnazjum-dzierzgon.pl w zakładce biblioteka.

grudniowa propozycja do czytania i pisania opowiadań!