Interesujące książki z naszej biblioteki; propozycje na luty

Literackich bohaterów ciąg dalszy!

Burkhart Jessica „Akademia Canterwood. Wysoka poprzeczka”

Sasha Silver to nastolatka, która z własnym wierzchowcem zjawiła się w elitarnej Akademii Canterwood. Zależało jej, by rozwijać umiejętności jeździeckie, ale zetknęła się z przykrymi atakami ze strony koleżanek. Najgorsze jednak przed nią. Sasha będzie musiała pokazać swoje umiejętności na padoku… Jak przetrwa pierwszy semestr w Akademii? Dowiecie się czytając książkę!

Lucy i Stephen Hawking „Jerzy i wielki wybuch”

Profesor fizyki, p. Stephen Hawking, postanowił przybliżyć dzieciom i młodzieży wielkie odkrycia fizyczne. Zaprosił do współpracy innych naukowców, którzy w formie eseju opisują swoje badania i ich efekty. Przykład; amerykański astronom Edwin Hubble dowiódł, iż wszechświat cały czas się rozszerza, czyli odległości między galaktykami rosną z upływem czasu. Można go sobie wyobrazić jako powierzchnię balonu…(str.122). Dodam, że wszystkie opisy wzbogacone są zdjęciami!

Baccalario Pierdomenico „Ulysses Moore. Wrota czasu”

Bohaterowie powieści to dzieci; Jason, Julia i Rick których codzienność polega na poszukiwaniu przygód. Gdy znajdą się w Willii Argo położonej nad urwiskiem, postanawiają rozwikłać zagadkę tajemniczych pokoi. Drzwi prowadzące do tych pomieszczeń nie dają się otworzyć, ale to dzieci nie zniechęca. Co kryją tajemnicze pokoje? Zapraszam do czytania.