Interesujące książki z naszej biblioteki. Propozycje na styczeń.

„Więzień labiryntu ” to pierwszy tom trylogii Jamesa Dashnera,

którego główny bohater Thomas pewnego dnia budzi się w ciemnej windzie. Jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Gdy drzwi się otwierają, jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami. Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie, z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, wysyłając zwiadowców do labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem labirynt skrywa okrutne tajemnice.

Najstarsi zesłańcy żyją tu już od trzech lat i wciąż głowią się nad sekretem labiryntu. Kiedy po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna, przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie, jak dotychczas. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Kiedy zaczynają ginąć nowopoznani przyjaciele, Thomas decyduje się na ostateczną walkę

Kolejna, intrygująca wersja tego, co dzieje się z ludźmi po wielkiej wojnie. Czytelnicy książki „Metro 2033” będą zdumieni, że można wymyślić jeszcze oryginalniejszą apokalipsę!

„Niezgodna” to również pierwszy tom trylogii. Autorka Veronica Roth miała 21 lat kiedy rozpoczęła pisać historię Tris. A kilka dni temu-na początku stycznia 2016- przebywała w Polsce, promując właśnie trylogię!

W Chicago żyje dziwne społeczeństwo, które dzieli się na 5 frakcji; Altruiści, Nieustraszeni, Erudyci, Prawi i Serdeczni. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony poza społeczeństwo. Natomiast ten, kto łączy cechy kilku frakcji, jest niezgodny – musi być wyeliminowany...

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość. Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, a tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami.

Obie propozycje należą do gatunku fantasy, do którego chcę Was zachęcić w długie, zimowe wieczory!

Kategoria publikacji: