Intrygujące książki na kwiecień!

Dla dziewcząt; „Uratuj mnie” Jennifer Echols

Czytając tę książką nasuwa się powiedzenie: "Czasami największy wróg okazuje się najlepszym przyjacielem".

Główna bohaterka, Zoey stara się być idealna na każdym kroku, zwłaszcza że jej dom rozsypuje się dokumentnie! Problemy rodzinne niszczą radość życia nastolatki, dodatkowo dziewczyna ulega tragicznemu wypadkowi. Dramat sytuacji potęguje powypadkowa amnezja. Jak teraz rozpoznać, kto jest przyjacielem, kto wrogiem? Czy deklaracje Brandona o szczerym uczuciu są prawdziwe? Czy Doug jest naprawdę taki wredny, za jakiego uchodzi? Dużo pytań? Odpowiedzi znajdziecie w powieści J. Echols

Dla wszystkich; „W pierścieniu ognia” druga część „Igrzysk śmierci” Suzanne Collins

Katniss i Peeta przeżyli igrzyska śmierci, w których co roku muszą brać udział dzieci z 12 dystryktów podporządkowanych Kapitolowi. Ich walkę na śmierć i życie transmitowała telewizja w całym kraju. Jako zwycięzcom przysługiwały im nagrody w postaci nowego domu w Wiosce Zwycięzców oraz wiele atrakcji podczas Tournee. Katniss i Peeta nie chcą brać udziału w uroczystościach sławiących igrzyska śmierci, ponieważ uważają je za bestialskie. Ponadto mają odwiedzić pozostałe 11 dystryktów, których reprezentantów wyeliminowali! Czytaj: zabili!

Nie mogą też odmówić, gdyż sami poniosą śmierć! Toteż biorą udział w „dziwnym spektaklu” wymyślonym przez Kapitol i Prezydenta. Ku zaskoczeniu bohaterów, mieszkańcy pozostałych dystryktów nie mają do nich pretensji! Mało tego, uważają Katniss za rewolucjonistkę i nadzieję na wyzwolenie się spod jarzma tyranów-Kapitolu! Przewidujący Prezydent knuje intrygę, by zgładzić bohaterów! Ludzie dla niego pracujący, wymyślają kolejne igrzyska, w których udział wezmą tylko zwycięzcy poprzednich zawodów! Kto zwycięży tym razem? Dowiecie się czytając książkę!                              Zapraszam do czytania!