IV Międzyszkolny Przegląd Potraw Wielkanocnych

25 marca 2015r. młodzież naszego gimnazjum już po raz czwarty wzięła udział w „Przeglądzie potraw wielkanocnych”, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu. Uczestnicy konkursu musieli przygotować w domu trzy dowolne potrawy wielkanocne, pisanki i palmę wielkanocną. Dodatkowym elementem przeglądu było przygotowanie dwóch potraw w pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida. Oceniana również była prezentacja stołu wielkanocnego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Pierwsza zdobyła wyróżnienie za wykonaną palmę, druga za przygotowanie najsmaczniejszej potrawy wielkanocnej.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i deseczkę do przyrządzania potraw. „Przegląd Potraw Wielkanocnych” był uroczystym zakończeniem warsztatów kulinarnych, w których od października 2014r. uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Podobnie, jak w poprzednich latach, na zajęcia kulinarne zgłosiło się wielu chętnych. Warsztaty odbywały się w dwóch grupach raz w miesiącu dla każdej ekipy w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida pod kierunkiem pani Marzeny Drwięgi. Nieodzowna była też pomoc pani Wioletty Żuchowskiej i pani Sylwii Mańkowskiej oraz uczniów z Technikum Gastronomicznego. Uczestnicy warsztatów kulinarnych serdecznie dziękują za mile spędzony czas oraz super przepisy „Nowoczesnej kuchni polskiej”.

Opiekun grupy p. Krystyna Burdyńska

w pełnej gotowości do wyjścia
ostatnie przygotowania
IV Międzyszkolny Przegląd Potraw Wielkanocnych
jak pięknie! jak smacznie!
smacznie i wygodnie!
grupa 1 w całej okazałości