Jesienne popołudnia w Multikinie

W ostatnim czasie, nasi uczniowie aż dwukrotnie odwiedzali elbląskie Multikino. Towarzyszyło temu wiele zabawy i śmiechu, ale nie zabrakło też wzruszeń. W czasie tych wyjazdów obejrzeliśmy w sumie trzy filmy: „Piła: dziedzictwo”, „Thor: Ragnarok” oraz „Listy do M. 3”. Podczas pierwszej wycieczki, uczniowie musieli wybrać pomiędzy dwoma propozycjami, za drugim razem wszyscy uczestnicy obejrzeli „Listy do M. 3”. Zupełnie różne filmy, prawda? A jednak wszystkie wywarły pozytywne wrażenie na nas – kulturomaniakach.

„Thor” wprowadził nas w mistyczny klimat. Oparta na mitologii nordyckiej produkcja zachwyciła nas ze względu na bogatą fabułę, szatę graficzną oraz cudowną grę aktorską. Cytując jedną z opinii ze strony filmweb.pl: Nowy "Thor" tak jak jego kuzyni "Strażnicy Galaktyki" odwołuje się do atmosfery kina science-fiction z lat 80. Z powodzeniem łączy CGI oraz praktyczne efekty specjalne, pozwala wyszaleć się specom od kostiumów, scenografii i makijażu, w warstwie muzycznej stawia na syntezatory, a także mruga okiem do fanów "Flasha Gordona", "Johna Cartera" i "Star Treka". „Piła” to horror, który na każdym oglądającym wywarł olbrzymie wrażenie i wprowadził w mroczny klimat.

„Listy do M. 3.” (tak inne od poprzednich propozycji) to jedna z tych komedii, które uwielbiają wszyscy, bez względu na wiek. Bohaterowie darzą się miłością, rozpaczają po stracie drugiej połowy, próbują odnowić dawne relacje, lub tworzą zupełnie nowe. Akcja jest dynamiczna, śmieszy, a co najważniejsze, oglądając czuje się bijącą z ekranu magię świąt. Ponadto pod koniec filmu dowiadujemy się, skąd pochodzi sławny tytuł tej produkcji. Jeśli ktokolwiek ma jeszcze jakieś wątpliwości, z kina wyszliśmy (dosłownie) oczarowani!

Podsumowując, każdy uczeń naszej szkoły znajdzie w repertuarze wyjazdów coś dla siebie, a kiedy zgłodnieje podczas seansu, będzie mógł się udać do restauracji, piętro niżej od kina. Jest to już nasza mała tradycja. Podczas wyjazdów zintegrowaliśmy, świetnie się bawimy i czekamy na więcej.

Anna Krauze

Kl. III b (gimnazjum)