"Kamienie Pamięci" rozstrzygnięcie VI edycji projektu IPN

Nasza młodzież dba o zachowanie pamięci dotyczącej przeszłości narodu! Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek przygotowała dla Instytutu Pamięci Narodowej film nt. Sługi Bożej Siostry Teodory Witkowskiej W tegorocznej edycji projektu, który koordynował IPN w Białymstoku, wzięło udział kilkaset osób z całej Polski (około stu grup), ale też z Litwy i USA. Zebrano materiały o około 90 postaciach z okresu II wojny światowej, ale też z czasów komunistycznych. Głównym hasłem "Kamieni pamięci" było w tym roku: "Z modlitwą ojczyźnie", stąd upamiętnianie duchownych represjonowanych w latach 1939-89. Efekty swojej pracy uczestnicy projektu pokazali 28 maja 2015r. w centrum konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Prezentacje miały formę targów edukacyjnych. Na stoiskach młodzież prezentowała np. zgromadzone przez siebie w trakcie pracy osobiste pamiątki osób upamiętnianych, książki, ulotki, plansze, fotografie, ale też prezentacje multimedialne, np. filmy czy nagrane notacje historyczne. Powstały blogi, komiksy, wywiady, gazetki. Nasz projekt w Białymstoku prezentowali uczniowie z ZS im. C. K. Norwida pod opieką p. mgr Małgorzaty Kraft. Udzielili wywiadu, który można obejrzeć w TV regionalnej Białystok! Z naszego gimnazjum do projektu przystąpili następujący uczniowie; Martyna Przybysz i Mateusz Sitek z 1c, Aleksandra Jasieniecka i Sebastian Rakowski z 2b, Laura Trelewicz z 2c i Dorota Sinko z 2e. Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej!

Przedstawiciele Gminnej Koalicji; reprezentanci ZS im. C.K. Norwida
VI edycja projektu Kamienie Pamięci
rozpoczęcie targów projektowych
rozpoczęcie gali
pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki
materiały promujace nasze miasto; dar p. Burmistrz Elżbiety Domańskiej
Mateusz w imieniu Kolegów-Koalicjantów odbiera statuetkę
VI edycja projektu Kamienie Pamięci
Sebastian odbiera nagrodę
Mateusz odbiera nagrodę
Dorota, uczestniczka projektu
Martyna, uczestniczka projektu
Aleksandra, jedna z uczestniczek projektu
sprawdźmy, co jest w tych torbach?