Konkurs pt. "Najlepszy czytelnik w Gimnazjum"

Konkurs na "Najlepszego czytelnika w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu za I semestr roku 2015/16" rozstrzygnięty.

W roku szkolnym 2015/16 jednym z priorytetów naszej szkoły jest dbałość o czytelnictwo uczniów. Biblioteka szkolna zabiega o ciekawe książki, takie by zainteresowały współczesnych nastolatków. Zakupy planowane są wspólnie z uczniami. Podjęte działania wpłynęły na częstotliwość wypożyczeń. Cieszy również fakt, że pierwszoklasiści coraz śmielej odwiedzają wypożyczalnię.

Uczniowie nie byli poinformowani o trwającym od września konkursie na najlepszego czytelnika. Toteż semestralne podsumowanie czytelnictwa zaskoczyło wielu z nich oraz pozwoliło wyłonić zwycięzców. Zdobywczynią I miejsca i tytułu "Najlepszego czytelnika" okazała się Julia Rogala z klasy 1D, z ilością przeczytanych książek 22. Zaraz za nią uplasowała się Agnieszka Suprun z klasy 3A, z 21 woluminami.

W dniu 8 lutego obu uczennicom gratulacje złożyła p. Gorzeja i wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe.

Dla niezdecydowanych cytujemy Monteskiusza: "książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

dyplom i nagroda dla Agnieszki
dyplom i nagroda dla Julii