Książka do przeczytania w czasie zimowych wieczorów i nie tylko!

Joanna Jagiełło "Zielone martensy"
Feliks uważa, że szkoła to front, na którym toczy się walka na marki ciuchów i smartfonów. On jednak nie zamierza brać udziału w tych zawodach, zwłaszcza że ma znacznie poważniejsze problemy. Mimo młodego wieku jest odpowiedzialny za cały dom.
Z kolei Otylia odstaje od reszty uczniów gimnazjum i w ogóle się tym nie przejmuje! Nosi barwne ciuchy, aureolę rudych włosów i charakterystyczne zielone martensy. Ponadto ma nadwagę i duuużo optymizmu.
Nic dziwnego, że Feliks od razu zwrócił na nią uwagę. Tę dwójkę outsiderów szybko połączy przyjaźń – a może coś więcej?

Interesują Cię trudne sytuacje i nietypowe rozwiązania? w takim razie to książka dla Ciebie!

Rekomendacja
II nagroda w IV edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Książka zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa