Książki z naszej biblioteki. Co czytać w grudniu?

Hagmar Pia „Marzenie Klary”

Klara od zawsze marzyła, żeby jeździć konno. Jej koleżanki biorą lekcje jazdy w Jerzykowie, sąsiedniej miejscowości. Jednak mama- znana dziennikarka – ma zastrzeżenia do tego miejsca i kategorycznie zabroniła córce tam bywać. Że niby; chabety, niechlujne obejścia i totalne zagrożenie życia. Takie tam gadanie! Przecież koń to przyjaciel człowieka i tak śmiesznie kręci głową. A jaki łasuch! Ale mamy nie da się przekonać! Kto by pomyślał, że utrata pracy przez mamę wywróci życie bohaterek do góry nogami! Gdy minął czas rozpaczy, przyszła pora na działanie. Zmiana pracy wiązała się z przeprowadzką. W nowym miejscu pojawiła się nadzieja na jazdę konno! Ale jak do tego doszło, poczytajcie sami!

Brezina Thomas „Żadnych chłopaków. Sekrety czarownic”

Znawcy książek o Harrym Potterze wiedzą, że czarodziejom nie wolno czarować poza szkołą i w obecności „cywilów”. Bohaterka „Sekretu czarownic” - Tinka dopuściła się „strasznej zbrodni”, bowiem wyczarowała lody dla młodszego brata! Niby nic, jednak ktoś doniósł o tym przewinieniu organizatorom konkursu, do którego Tinka przygotowywała się od roku. Jak zakończą się zawody młodych czarodziei? Czy Tinka poniesie konsekwencje samowolnych czarów? Dowiecie się z książki.

Kosmowska Barbara „Samotni.pl”

Joanna nosi wojskowe spodnie, które przy jej rudych lokach wyglądają trochę niesamowicie. Taka jest również sama Joanna- niezależna, solidna i zawsze zamyślona! Nikt nie zna jej sekretu! Za kim tęskni? Czego oczekuje? Czy jej niezależność, to jedynie gra pozorów? Wiktor z kolei jest tzw. „eurosierotą”, czyli rodzice wyjechali do pracy za granicę. Chłopak został z babcią, którą - z racji jej choroby, musi się opiekować. Na dodatek skończyły się pieniądze. Co zrobi Wiktor? Jak zdobędzie kasę? Co wyniknie z przypadkowego spotkania tych dwojga? Przeczytajcie sami!

                               Życzę rodzinnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. A miłośnikom książek ciekawej lektury!

Kategoria publikacji: