Międzypokoleniowe czytanie

Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek w Dzierzgoniu w roku 2015/16 realizuje program „Międzypokoleniowe czytanie” Ma on na celu wspólne czytanie literatury i dzielenie się spostrzeżeniami, pomiędzy uczniami dzierzgońskich szkół a podopiecznymi Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Dzierzgońskiego Klubu Seniora.

22 kwietnia 2016, po południu Martyna, Mateusz i Sebastian z Gimnazjum im. JP II oraz Aleksandra, Agata i Dorota z ZS im. C.K. Norwida czytali fragmenty następujących książek; „samotni.pl” B. Kosmowskiej, „Zezia i Giler” A. Chylińskiej, „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica” I. Chojnackiej-Skibickiej oraz „Dobra Pani” E. Orzeszkowej. Po lekturze wywiązała się dyskusja nt. powtarzalności problemów bohaterów i potrzebie empatii. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przy ciastkach i herbatce. Opiekunami młodzieży były panie; Dorota Łastowska i Elżbieta Błędzka-Gorzeja.

ps. różnica wieku (między 15 a 70 lat) nie jest przeszkodą, by sympatycznie i twórczo spędzić popołudnie!

Mateusz czyta o samotności
podopieczni Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych
ostatnie przygotowania Martyny i Sebastiana do głośnego czytania
Sebastian czyta, licealiści się przygotowują
zasłuchani w historię z duchem!
licealiści czytają nowelę Elizy Orzeszkowej