"Międzypokoleniowe czytanie" w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych

Body: 

Gimnazjaliści i uczniowie ZS im. C.K. Norwida 25 listopada o godz. 1400 odwiedzili członków Dzierzgońskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych. Po raz kolejny młodzież czytała fragmenty wybranej przez siebie literatury. Tym razem był to "Pamiętnik" Nicolasa Sparksa i "Buba" Barbary Kosmowskiej. Tematyka dość różnorodna, od śmiesznie ukazanych relacji rodzinnych do zagadnienia ponadczasowej miłości.

Czytanie zaplanowane było na 60 minut, ale tematyka książek wywołała merytoryczną dyskusję, która z kolei przeciągnęła spotkanie. Gospodarze wymienili sie z młodzieżą, refleksjami na temat odpowiedzialności za siebie i bliskich oraz bezradnością wobec choroby. 

"Międzypokoleniowe czytanie" odbywało się już wielokrotnie - przy obopólnej satysfakcji podopiecznych Stowarzyszenia, jak i szkolnej młodzieży. Tym razem było podyktowane realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Czytając, nie tylko stajemy się mądrzejsi, ale nade wszystko eliminujemy stres!  Trzydziestominutowe czytanie likwiduje aż 70% naszego napięcia emocjonalnego!  

Warto przekonać się o tym samemu.

E.G.

Foto: 
Mateusz czyta fragment "Buby", a dokładniej: wizyta babki Rity!
międzypokoleniowe czytanie
uczniowie ZS im. C.K. Norwida przygotowali "Pamiętnik" N. Sparksa
Martyna czyta "Bubę" p. Kosmowskiej
zasłuchani!
magia czytanego tekstu
Międzypokoleniowe czytanie!
Uczniowie ZS im. C.K. Norwida podczas czytania

Kategoria publikacji: