Międzyszkolny Klub Dyskusyjny; spotkanie dotyczące Wiedźmina już za nami!

Spotkanie Międzyszkolnego Klubu Dyskusyjnego ph. "Book to book zamiast Facebook. Spotkanie z książką i filmem; W świecie bohaterów Andrzeja Sapkowskiego".

Gimnazjum im. JP II i ZS im. C. K. Norwida w Dzierzgoniu od lat współpracują ze sobą, na niwie popularyzacji czytelnictwa. W tym roku działania obu szkół podyktowane są realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

09 listopada 2016 biblioteka Zespołu Szkół im. C.K. Norwida gościła sympatyków literatury fantasy. Celem spotkania była wymiana poglądów dotyczących książki o Wiedźminie „Ostatnie życzenie”. Omawiana tematyka; cech Wiedźminów, „Dziecko Niespodzianka”, czas i miejsca akcji, postaci ( ludzie, gnomy, czarownicy, strzygi, upiory, bazyliszki, diaboły, żywiołaki, wiły, utopce), szczególnie postać Geralta z Rivii- wiedźmina z cechu wilka oraz historia Strzygi ( Foltest i królewna Adda, klątwa Ostrita), Pavetty księżniczki Cintry i Duny ( Jeża) z Elenwaldu i dżina z lampy.

Spotkanie licealistów i gimnazjalistów zakończył quiz na temat Wiedźmina. Znajomością literatury Sapkowskiego (Ostatnie życzenie i Miecz Przeznaczenia) oraz szybkością odpowiedzi wykazał się Szymon - uczeń klasy IId, który wygrał główną nagrodę.

Spotkanie przygotowały panie: Dorota Łastowska i Elżbieta Błędzka-Gorzeja.

Kolejne spotkanie MKD 14 grudnia; temat "Igrzyska śmierci"

Zapraszamy!

książki Andrzeja Sapkowskiego
omawiany tom
przy dyskusji dobrze jest się posilić!
ciastka przygotowali dla nas uczniowie technikum gastronomicznego
kodeks Wiedźmina; czy jest aktualny w XXI wieku?