Nasze Gimnazjum na festynie z okazji Święta Europy

Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w festynie z okazji Święta Europy. Upamiętnia on ogłoszenie deklaracji Roberta Schumana, która była podstawą integracji europejskiej. W tym roku nie prezentowaliśmy określonego państwa Unii, ale zaproponowaliśmy aktywne spotkanie z "gwiazdami". Pablo Picasso malował gościom portrety, Cristiano Ronaldo sprawdzał umiejętności piłkarskie, a Maria Skłodowska – Curie, Karol Darwin i Blaise Pascal zachęcali do zabaw z chemią, biologią i matematyką. W te role wcielili się uczniowie klasy II B oraz Laura Trelewicz i Wiktoria Bączek z kl. II c.   Nie zabrakło nas także na scenie. Jak zwykle doskonale przygotowani przez p. W. Szewczyna artyści (Ada Piotrowska, Anna Capek i Kacper Karabin) oczarowali publiczność swoimi głosami. Pogoda była świetna, jedzenie pyszne, sporo okazji do zabawy, więc czas upłynął nam szybko i przyjemnie.

Zresztą zobaczcie sami:

festynie z okazji Święta Europyfestynie z okazji Święta Europyfestynie z okazji Święta Europyfestynie z okazji Święta Europyfestynie z okazji Święta Europyfestynie z okazji Święta Europy