Paczka od serca. Rewelacyjny projekt edukacyjny naszych gimnazjalistów!

Czy gimnazjaliści kierują się altruizmem? „Paczka od serca” dla podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kołozębiu. Taki projekt zrealizowała grupa uczniów tegorocznych klas drugich: Dorota Sinko (2e), Aleksandra Grzesiak, Ola Malec, Martyna Mazurek, Sara Nowicka i Karol Warda (2f). 4 grudnia, po miesięcznej zbiórce fantów i zapakowaniu wszystkich darów, gimnazjaliści udali się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kołozębiu. Dzięki uprzejmości pana dyrektora Zbigniewa Góralskiego, podróż odbyli busem z wyjątkowo uprzejmym kierowcą! Notabene urodzonym w Dzierzgoniu! Na miejscu, w świetlicy, czekały już dzieci z klas 1-3: Oliwia, Natalia, Maksio, Jaś, Dawid, Grzesiu i Michał. Po krótkim powitaniu i wyjaśnieniu celu przyjazdu, można było przejść do najważniejszej czynności, czyli rozpakowywania prezentów. Jako to przebiegało zobaczyć można na dołączonych fotografiach. Dodam tylko, że tyle samo frajdy ze spotkania i zabawy miały dzieciaki z ośrodka, co gimnazjaliści! Projekt edukacyjny to świetna okazja, by gimnazjaliści –umiejętnie kierowani - mogli wykazać się dojrzałością i chęcią niesienia pomocy! E.G.

projekt edukacyjny "paczka od serca" to pomysł Martyny Mazurek
Karol o dużym sercu
rozpakowywanie prezentów
co tam jest?
ooo!
 dary na stole
wielkie ogladanie
jak to działa?
gimnazjaliści tłumaczą, jak co działa
Aleksandra udziela instruktażu
chłopcy pokazują sobie nowe skarby!
zabawa trwa!
pan dyrektor Góralski oprowadza gimnazjalistów po ośrodku
wielkie pakowanie
nasz zbiór prezentów
nasz powiększony zbiór
bałwanek od Maksia. Dzieci również nas obdarowały
przegląd naszego zbioru przed pakowaniem
pakujemy i dobrze się bawimy!