Pisarka Barbara Kosmowska w Dzierzgoniu!

W ramach 9 edycji "Z książką na walizkach" do Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury przyjechała Pani Barbara Kosmowska, by spotkać się z czytelnikami. Dzięki zaproszeniu Dyrekcji Biblioteki Publicznej, wybrani uczniowie wszystkich szkół  naszego miasteczka, dnia 7 października (w deszczowy piątek) mieli zaszczyt poznać autorkę  Buby, Puszki i Niechcianej.

W jednym tygodniu dwa niezwykłe spotkania i oba zaskakująco miłe, gdyż uznani pisarze rozmawiali z naszą młodzieżą o ich zainteresowaniach, potrzebach i chętnie odpowiadali na pytania. A dotyczyły one głównie warsztatu pisarskiego i bohaterów literackich, jakże bliskich tematycznie uczniom.

Pani Barbara zdradziła podczas spotkania, że adresatem Jej powieści dlatego jest młodzież, ponieważ  jest bardzo wymagającym czytelnikiem i miernotą się nie zadawala, po drugie: tworzenie dla nastolatków daje pisarce komfort bycia blisko młodych ludzi  a właśnie z tego czerpie swoją siłę i inspirację!

Oczywiście, można było kupić książki Pani Kosmowskiej i zdobyć Jej dedykację.  Ponadto pisarka chętnie zgodziła się pozować do wspólnego zdjęcia z gimnazjalistami!

Nowo zakupione książki Pani Kosmowskiej już do wypożyczenia w naszej bibliotec

Martyna uprzyjemniła czas oczekiwania na pisarkę czytając "Puszkę", za co otrzymała osobiste podziękowanie od Pani Kosmowskiej!