Popularyzacja czytelnictwa

Obchody XIII Tygodnia Bibliotek w dzierzgońskim gimnazjum!

odsłona 1;  Quiz na temat książek

W dniu 11 maja, podczas długiej przerwy, kilkunastu śmiałków wzięło udział w quizie tematycznym. Ich wiedza poddana była sprawdzianowi teoretycznemu i praktycznemu. Zadania dotyczyły min. bohaterów książek dla dzieci, jak i nieco starszych. Ponadto odczytanie autora komunikatu literackiego i tekstu ikonograficznego. Brzmi może zawile, ale uczestnicy quizu mieli z tym dużo zabawy.

Wśród zwycięzców znaleźli się; Ewelina Kaniecka z 3e, Martyna Przybysz z 2c, Edyta Figur z 2a, Krystian Różański z 1d, Mateusz Sitek z 2c i Sebastian Witkowski z 2a.

Wyróżniono następujące osoby; Adama Kaweckiego, Krysię Pawellę, Kingę Wichert, Dominika Szczerkowskiego i Michała Buklewskiego. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali upominki od p. Gorzei

odsłona 2; zakup książki za symboliczną złotówkę lub wymiana na inną!

12 maja w bibliotece  - przez cały dzień- można było kupić książkę za 1 zł lub wymienić na inną. Największym zainteresowaniem cieszyły się kryminały, horrory i lektury! Rekordzista -Dominik Szczerkowski -  nabył aż 37 książek!  Akcja wzbudziła dużą sensację. Myślę, że w przyszłym roku oferta zostanie znacznie rozszerzona i będzie to wielokrotność tegorocznych 60 propozycji.

odsłona 3; czytanie poezji!

13 maja, na długiej przerwie, czytaliśmy poezję. Chętnych nie brakowało, jednak tylko dziesięć osób zdąrzyło zaprezentować swój wybrany wiersz! Pozostali mogą to uczynić w poniedziałek, 16 maja. W większości były to wiersze dla dzieci (Tuwima, Gałczyńskiego) lub o tematyce miłosnej. Jedna z uczennic wyrecytowała z pamięci "Inwokację".

Tak minęły trzy dni intelektualnych zabaw z literaturą!

quiz w bibliotece
quiz nt. książek
zmagania uczniów
wiedza i zabawa!
chwila zastanowienia
jedno spojrzenie do kolegi!
 oferta do wymiany
również panowie byli zainteresowanie literaturą
dziewczyny gustują w fantastyce i melodramatach!
niektórzy kupujący chcieli być anonimowi!
wiersz w wykonaniu Krystiana
Dorota recytuje
"Inwokacja" w wykonaniu Agaty
Martyna recytuje
Amelia z wybranym wierszem
Edyta w wierszu o piątym kącie. Brzmi intrygująco, prawda?
"Do M***" i Aleksandra
recytacja Mateusza