Prezentacja zakupionych woluminów z listy "Książki Naszych Marzeń"

Body: 

Drodzy Gimnazjaliści, Pracownicy naszej szkoły oraz Rodzice zainteresowani realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

Miło mi poinformować, że zbliżam się do zakończenia podjętych wyzwań, w ramach rozbudowy księgozbioru i poprawy czytelnictwa wśród gimnazjalistów. Otóż, pozostało mi do zakupienia kilkanaście książek z dłuuugiej listy propozycji,  zbieranych od maja 2016r. Opóźnienie to, spowodowane jest czasowym brakiem tych książek w księgarniach. Jak nietrudno się domyślić, w całej Polsce trwa akcja zakupów i stąd ta zwłoka. 

Dziś przedstawiam fotografie zakupionych książek, dostępnych w bibliotece. Oczywiście, prezentacja skierowana jest głównie do tej grupy gimnazjalistów, która jeszcze nie odwiedziła wypożyczalni i naocznie nie doznała olśnienia różnorodnością literatury. Czytająca młodzież, która pomogła stworzyć listę książek, aktywnie uczestniczy w realizacji programu, chociażby biorąc udział w Międzyszkolnym Klubie Dyskusyjnym lub spotkaniach z pisarzami. 

Dodam tylko, że w listopadzie nasi uczniowie na lekcjach języka polskiego czytają fragmenty "Igrzysk śmierci" S. Collins - popularnej powieści futurystycznej, których grudniowa inscenizacja zakończy realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

E.G.

Foto: 
książki zakupione dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa
fantastyka
komiksy, piłka nożna i motoryzacja
sensacja
cuda natury
legendy, nauka, historia
historia, biografia
książki nie tylko dla chłopaków!
książki dla dziewcząt
książki nie tylko dla dziewcząt!

Kategoria publikacji: