Projekt edukacyjny dla Afryki!

Body: 

Projekt edukacyjny dla Afryki!

Gimnazjaliści z klasy IId; Julia, Konrad i Bartosz wpadli na niecodzienny pomysł, który zrealizowali na rzecz dzieci z Rwandy. W ramach projektu edukacyjnego – ta trójka bardzo młodych ludzi – postanowiła zrobić coś dla rówieśników z odległej Afryki!

Przedsiębiorczy gimnazjaliści wśród rówieśników sprzedawali własne wypieki a uzyskane środki przeznaczyli na zakup przyborów szkolnych dla dzieci z Afryki. Po wymianie mailowej z Siostrą Martą Litawą, Pallotynką okazało się, że dzieciom z wioski Rubare w Kongo najbardziej potrzeba – na tę chwilę – mydła i to szarego! Nasuwa się pytanie: dlaczego właśnie szarego? Bo jest tańsze i służy zarówno do mycia, jak i prania!

Więcej dowiecie się z listu, który jest podziękowaniem od mieszkańców Rubare!

 

Szczęść Boże

Pozdrawiam Was serdecznie z ziemi afrykańskiej z serca Afryki z Rwandy i Kongo.

Dziękujemy bardzo za przesłane pieniądze na pomoc w Afryce z projektu z Dzierzgonia, za zebraną sumę 120zl. Za tę kwotę kupiliśmy cztery kartoniki mydła szarego dla dzieci z wioski Rubare w Kongo.

Rozdałyśmy ponad 80 biednym  dzieciom. Trzeba było widzieć radość dziecka, które otrzymało kawałeczek mydła. Zaniosły je do swoich chat jako wielki skarb, bo często na takich wioskach - jak na zdjęciu - największym problemem jest zdobyć kawałek szarego mydła. Jeszcze większym problemem jest zdobyć leki na malarię. Są zbyt drogie, dlatego wiele dzieci umiera .

Gorąco i serdecznie Was pozdrawiam i zapraszam do następnej akcji na święta wielkanocne. Warto poświęcić chwilę czasu a dobrych pomysłów nigdy  nie zabraknie.

W ten sposób odpowiemy na słowa Pana Jezusa: "cokolwiek uczyniliści jednemu z tych najmniejszych mnieście uczynili" A te dzieci, które widzicie na zdjęciu żyją w strasznej biedzie, zobaczcie gdzie mieszkaj. W tym domku nie ma ani światła elektrycznego, ani podłogi, ani okien, ani wody. Śpią na starej macie, bez przykrycia, nie ma nawet pomieszczenia na kuchnię. Jeden raz dziennie gotuje się w jednym wspólnym garnku posiłek i to najczęściej kawałek manioku na wodzie z dodatkiem garści fasoli dla całej rodziny.

To nie jest ich wina, tak żyją w Afryce miliony ludzi; dzieci i młodzieży. Urodzili się w tym samym czasie co Wy, niestety ich warunki są trudne do zrozumienia przez kogoś z Polski.

Ufam, że będziecie wrażliwi na taką biedę i zachęcam do kolejnych pomysłów.

Z wdzięcznością                S. Marta Litawa Pallotynka z Afryki Rwandy i Kongo.

Foto: 
Projekt edukacyjny dla Afryki! - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu
Projekt edukacyjny dla Afryki! - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu
Projekt edukacyjny dla Afryki! - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu
Nasi obdarowani. Projekt edukacyjny dla Afryki!
Wioska Rubare. Projekt edukacyjny dla Afryki!
Wioska Rubare. Projekt edukacyjny dla Afryki!
Wioska Rubare. Projekt edukacyjny dla Afryki!
wioska Rubare. Projekt edukacyjny dla Afryki!

Kategoria publikacji: