Projekt edukacyjny dla Afryki!

Projekt edukacyjny dla Afryki!

Gimnazjaliści z klasy IId; Julia, Konrad i Bartosz wpadli na niecodzienny pomysł, który zrealizowali na rzecz dzieci z Rwandy. W ramach projektu edukacyjnego – ta trójka bardzo młodych ludzi – postanowiła zrobić coś dla rówieśników z odległej Afryki!

Przedsiębiorczy gimnazjaliści wśród rówieśników sprzedawali własne wypieki a uzyskane środki przeznaczyli na zakup przyborów szkolnych dla dzieci z Afryki. Po wymianie mailowej z Siostrą Martą Litawą, Pallotynką okazało się, że dzieciom z wioski Rubare w Kongo najbardziej potrzeba – na tę chwilę – mydła i to szarego! Nasuwa się pytanie: dlaczego właśnie szarego? Bo jest tańsze i służy zarówno do mycia, jak i prania!

Więcej dowiecie się z listu, który jest podziękowaniem od mieszkańców Rubare!

Szczęść Boże

Pozdrawiam Was serdecznie z ziemi afrykańskiej z serca Afryki z Rwandy i Kongo.

Dziękujemy bardzo za przesłane pieniądze na pomoc w Afryce z projektu z Dzierzgonia, za zebraną sumę 120zl. Za tę kwotę kupiliśmy cztery kartoniki mydła szarego dla dzieci z wioski Rubare w Kongo.

Rozdałyśmy ponad 80 biednym  dzieciom. Trzeba było widzieć radość dziecka, które otrzymało kawałeczek mydła. Zaniosły je do swoich chat jako wielki skarb, bo często na takich wioskach - jak na zdjęciu - największym problemem jest zdobyć kawałek szarego mydła. Jeszcze większym problemem jest zdobyć leki na malarię. Są zbyt drogie, dlatego wiele dzieci umiera .

Gorąco i serdecznie Was pozdrawiam i zapraszam do następnej akcji na święta wielkanocne. Warto poświęcić chwilę czasu a dobrych pomysłów nigdy  nie zabraknie.

W ten sposób odpowiemy na słowa Pana Jezusa: "cokolwiek uczyniliści jednemu z tych najmniejszych mnieście uczynili" A te dzieci, które widzicie na zdjęciu żyją w strasznej biedzie, zobaczcie gdzie mieszkaj. W tym domku nie ma ani światła elektrycznego, ani podłogi, ani okien, ani wody. Śpią na starej macie, bez przykrycia, nie ma nawet pomieszczenia na kuchnię. Jeden raz dziennie gotuje się w jednym wspólnym garnku posiłek i to najczęściej kawałek manioku na wodzie z dodatkiem garści fasoli dla całej rodziny.

To nie jest ich wina, tak żyją w Afryce miliony ludzi; dzieci i młodzieży. Urodzili się w tym samym czasie co Wy, niestety ich warunki są trudne do zrozumienia przez kogoś z Polski.

Ufam, że będziecie wrażliwi na taką biedę i zachęcam do kolejnych pomysłów.

Z wdzięcznością                S. Marta Litawa Pallotynka z Afryki Rwandy i Kongo.

Projekt edukacyjny dla Afryki! - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu
Nasi obdarowani. Projekt edukacyjny dla Afryki!
Wioska Rubare. Projekt edukacyjny dla Afryki!
wioska Rubare. Projekt edukacyjny dla Afryki!