Rzeczywistość pod lupą

Rzeczywistość pod lupą

18 marca chwytaliśmy zachłannie wiosenne promienie urokliwego Gdańska. W tym właśnie dniu wybraliśmy się na uroczyste otwarcie wystawy „Światłem malowane” oraz rozstrzygnięcie konkursu pod tym tytułem. Miało to miejsce w Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Jednocześnie odbyło się tu wręczenie nagród w konkursie dziennikarskim pt. „Dziennikarstwo obywatelskie”. Nasza podróż nie była tylko chęcią przejażdżki. Powód był naprawdę uroczysty. Uczennica Magdalena Kraśniewska zdobyła bowiem pierwszą nagrodę w tym wojewódzkim konkursie. Przy pomocy i wsparciu pani Agnieszki Karabin napisała artykuł pt. „Bomba zegarowa” o chorej na kardiomiopatię rozstrzeniową Anastazji. Laureatce towarzyszyli uczniowie naszej szkoły, którzy złożyli swe prace na konkurs fotograficzny, a mianowicie: Roksana Jarzembińska, Aleksandra Budzińska i Kamil Dziubczyk. Wprawdzie nie zdobyli oni tym razem nagrody, ale ogromna duma napawał nas fakt, że ze 120 nadesłanych prac dwie fotografie naszych uczennic znalazły się wśród wąskiej liczby zdjęć stanowiących oprawę oficjalnej części imprezy. To nasze pierwsze kroki na polu fotografii, więc tym bardziej niosło to ogromne zadowolenie oraz motywację do dalszego szlifowania umiejętności. Wszyscy wynieśliśmy wiele wskazówek do przyszłej pracy, a całej wyprawie towarzyszyło mnóstwo humoru.

Nasi uczniowie wnikliwie biorą pod lupę najbliższy im świat. Rejestrują otaczająca rzeczywistość. Słowem i obrazem interpretują jej aspekty, dając odbiorcy bodziec do zatrzymania się nad tematem i osobistą refleksję.

p. Sylwia Kamińska

Dokarmianie gdańskich gołębi - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu
Fotografie naszych uczniów na wystawiei - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu
Mój dom, fotografia Roksany Jarzembińskieji - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu