Spotkanie Międzyszkolnego Klubu Dyskusyjnego nt. "Igrzysk śmierci" za nami!

14 grudnia byliśmy gospodarzami kolejnego spotkania Międzyszkolnego Klubu Dyskusyjnego. Tym razem omawialiśmy walory literatury science-fiction autorstwa Suzanne Collins. Skupiliśmy się na głównych bohaterach, ich problemach oraz determinacji, z jaką walczyli o życie bądź godną śmierć.

Rozmawiając o "Igrzyskach śmierci" nie sposób pominąć sytuacji nastolatków, którzy decyzją Kapitolu- patrz władzy w Państwie Panem- są ofiarami systemu totalitarnego. I oczywiście roli Katniss, głównej bohaterki, której postawa (empatia, waleczność i solidarność z innymi trybutami) daje nadzieję na lepsze życie!

W powieści Pani Collins doszukiwaliśmy się odniesień do Biblii, mitologii i literatury różnych epok. Intrygowało nas także przesłanie powieści, które polega na; zachowaniu człowieczeństwa w każdej sytuacji!

60 -minutowe spotkanie minęło tak szybko, że nie udało nam się wyczerpać tematu. Wrócimy do niego po feriach.

Panie, Dorota Łastowska i Elżbieta Błędzka-Gorzeja, dziękują młodzieży za udział w dyskusji.

dyskutujemy!
znawcy Igrzysk śmierci