Spotkanie z aktorką, panią Martą Lewandowską i gimnazjalna wersja Trolli

19 czerwca 2017 roku w auli ZS im. C.K. Norwida odbyło się kolejne- już VIII- spotkanie z cyklu "Znani Dzierzgonianie", którego organizatorem jest sieć bibliotek zrzeszająca się w Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek.
Naszym gościem była pani Marta Lewandowska, absolwentka SP im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu a obecnie aktorka, instruktorka teatralna, założycielka Teatru Dojrzałego i dyplomowany mediator rodzinny!
Aktorka wcześniej udzieliła wywiadu młodzieży, dzięki któremu powstała prezentacja multimedialna i folder tematyczny. Wszyscy zaproszeni goście: rodzina, władze miasta, nauczyciele, przyjaciele oraz sąsiedzi mieli okazję obejrzeć występy dzieci i młodzieży z placówek naszej gminy, a także wysłuchać fragmentu "Wesela" St. Wyspiańskiego w interpretacji p. Marty i p. Sarnowskiego - Prezesa RTI.
Spotkanie przebiegało w radosnej i wręcz rodzinnej atmosferze, bowiem pani Marta usłyszała wiele ciepłych słów od zaproszonych gości oraz otrzymała drobne upominki od koalicjantów!
Gimnazjaliści wystąpili z programem "Historia Trolli opowiedziana muzyką". Była to nasza wersja kinowego hitu z 2016 roku, do którego muzykę skomponował Justin Timberlake. Zadanie to było bardzo trudne ze względu na formę muzyczno-taneczną i czas. Próby zaczęliśmy w najgorętszym okresie nauki; pomiędzy egzaminami gimnazjalnymi a wystawianiem ocen! Niemniej nasi reprezentanci spisali się na szóstkę! o czym świadczy opinia widzów i zamieszczone zdjęcia.

Kolejne, IX spotkanie już w czerwcu 2018 roku! Zapraszam!

folder o Pani Marcie
folder, c.d.
Marta Lewandowska czyta nasz folder
Zaproszeni goście
reakcja na prezentację! co wzbudziło salwę śmiechu?
kadr z reklamy
występ Tęczowego Przedszkola
występ dzieci z DOK
występ uczennic z Bągartu