SUKCES W GDAŃSKU!!!

Sukces w Gdańsku

Od kilku lat wyprawy recytatorów z Gimnazjum im. Jana Pawła II na Wojewódzkie Konkursy Recytatorskie organizowane w Gdańsku kończą się wyjątkowo pomyślnie. Tę, jakże miłą dla naszej szkoły i gminy tradycję, podtrzymała Ada Piotrowska - uczennica klasy III a. 29 maja 2015 r. podczas XVIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INTERPRETACYJNEGO „BEZ TEMATU” zajęła II miejsce. Sukces tym cenniejszy, że  konkurs, jak sama nazwa wskazuje, daje bardzo duże możliwości w doborze tekstów i formy, ale z drugiej strony stwarza problem, w jaki sposób trafić w gusta publiczności, a zwłaszcza jury.

Ada Piotrowska "interpretowała" tekst z książki "Oj, Hela", zatytułowany "Rodzinka", mówiący o perypetiach między starszą kuzynką - opiekunką- a młodszym, rozpieszczonym kuzynkiem będącym wcieleniem zła. Całości występu dopełniał refren piosenki "Ach, rodzina" z repertuaru "Kabaretu Starszych Panów". Ada tak  powiedziała  o swoim występie:" Wiesz, że masz tylko kilka minut, a w tym krótkim czasie musisz zagrać naturalnie, przekonująco... Nie możesz udawać innej osoby, musisz STAĆ SIĘ odgrywaną postacią. Jednocześnie należy pamiętać, by przyciągnąć uwagę publiki, bo nie ma nic bardziej wartościowego nad śmiech, aplauz, komentarz, jednym słowem aktywny udział widowni w scenach rozgrywających się na magicznym podeście zwanym "sceną".

W tej kategorii do zmagań zgłosiło się 33 uczestników z Gdańska, Gdyni i innych miejscowości naszego województwa. Bardzo cieszy fakt, że dzierzgońscy uczniowie radzą sobie w takiej stawce, ponieważ, jak wspomniałam we wstępie, każdy ich przyjazd to miejsce na podium. Oby tak dalej...

Sukces w Gdańsku

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników konkursu

Opiekun