VI Przegląd Kabaretów Szkolnych

VI Przegląd Kabaretów Szkolnych w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu

20 lutego 2015 r. Gimnazjum im. Jana Pawła II  gościło przedstawicieli wszystkich placówek oświatowych z Dzierzgonia na VI Przeglądzie Kabaretów Szkolnych.

Głównym pomysłodawcą przeglądu kabaretów jest Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek, która właśnie obchodzi 5 lat działalności. Dopiero pięć lat a już tyle wypracowanych, cyklicznych imprez:

• wspólne czytanie w szkołach i w DOK
  • Przegląd Kabaretów Szkolnych
  • „Znani Dzierzgonianie” – prezentacja wybitnych mieszkańców
  • „Młodzieżowy przewodnik po Dzierzgoniu” – fragm. publikowany na płycie z okazji beatyfikacji Siostry Teodory
  • Kuchnia Regionalna

Repertuar VI Przeglądu Kabaretów Szkolnych pod hasłem ”My Słowianie”

Tęczowe Przedszkole zaprezentowało „Katechizm  młodego Polaka” w wykonaniu Oliwii Żuchowskiej i Maksymiliana Wnorowskiego oraz taniec „Polka prawdziwa” w wykonaniu sześciolatków pod kierunkiem p. Patrycji Sidor.

Szkoła Podstawowa im. „Tysiąclecia Państwa Polskiego” w Dzierzgoniu przedstawiła etiudę „Janko Muzykant” w wykonaniu Oli Leonarczyk, Weroniki Marcińczyk i Adasia Barańskiego  pod kierunkiem p. Elżbiety Wesołowskiej.

Zespół Szkół im. C. K. Norwida zaprezentował show „Wiejskie klimaty”, a w nim „HerodY” oraz Alicję Borowiecką, Julię Kiliszewską, Macieja Link, Macieja Nowickiego, Jakuba Zienkiewicza, Piotra Skrzypskiego, Aleksandra Tomaszewskiego i Marcina Żelaznego. Ponadto skecz "Mariusz z ojcem na wsi" z repertuaru Kabaretu Moralnego Niepokoju w wykonaniu Marcina Żelaznego i Aleksandra Tomaszewskiego. W przerwie występu licealistów kawały o wsi i nie tylko przedstawili: Maciej Link i Jakub Zienkiewicz. Młodzież przygotowała p. Dorota Łastowska.

Gospodarze tegorocznego przeglądu  przygotowali pięć odsłon, wśród  nich; „problemy niemowlaka Marianka” w wykonaniu Leny Frost, „bohaterstwo przedszkolaka” w interpretacji Laury Trelewicz, skecz „Najważniejsi gościez niecodzienną rodziną Doroty Sinko, Martyny Mazurek i Oli Budzińskiej, skecz „Wezwanie do szkoły” przygotowali  uczniowie: Martyna Przybysz, Julia Mikołajczak i Mateusz Sitek oraz skecz „Rockowy ojciec rodziny” z repertuaru KMN w arcygenialnym wykonaniu Aleksandry Jasienieckiej i Sebastiana Rakowskiego. Gimnazjalistów przygotowała p. Elżbieta Gorzeja.

Wszyscy artyści i zaproszeni goście zostali ugoszczeni po staropolsku: swojskim chlebem ze smalcem i ogórkiem, rogalikami i herbatą.

Sponsorem statuetek Karolinek był Dzierzgoński Dom Kultury, natomiast dyplomy i słodycze ufundowała koalicja.

Organizatorzy Przeglądu Kabaretów – Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek – dziękuje dyrekcji Gimnazjum im. Jana Pawła II za udostępnienie sali gimnastycznej.

Pani Gorzeja dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania piątkowej imprezy.

VI Przegląd Kabaretów Szkolnych