WIELKANOCNY DAR SERCA – PROJEKT EDUKACYJNY

WIELKANOCNY DAR SERCA – PROJEKT EDUKACYJNY

Przemysław Wodnicki, Bartosz Kulik, Damian Kleba i Brajan Walędzki – to gimnazjaliści, którzy w ramach projektu edukacyjnego przygotowali 20. jubileuszową edycję akcji Wielkanocny Dar Serca. Sami nawiązali współpracę z dzierzgońskim MOPS-em i sklepem Tesco. Zaprojektowali plakaty i ulotki. Przeprowadzili akcję promocyjną w mieście i Internecie. Zaprosili do współpracy wolontariuszy (oczywiście same dziewczyny!!!).

            W sobotę, 28 marca 2015 r. o godz. 10.00 w sklepie Tesco uczniowie naszego gimnazjum – członkowie Klubu Młodzieżowych Wolontariuszy – rozpoczęli rozdawanie ulotek. W ciągu 3 godzin, dzięki hojności mieszkańców naszej gminy, udało się zgromadzić produkty za około 820 zł. Wśród darów nie zabrakło: świątecznych słodyczy, cukru, mąki, makaronu, konserw, oleju i innych produktów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował z nich 36 paczek, które już trafiły do potrzebujących. Warto wymienić wolontariuszy, którzy poświęcili sobotni czas, by pomóc innym. W akcji wzięły udział: Ania Szewczun kl. III b, Iza Osowska kl. III c, Basia Zawacka kl. III c, Luiza Oryl kl. III c i Marta Błażejewska kl. III c, Ola Jasieniecka kl. II b, Gosia Lewandowska kl. II b, Julia Chwesiuk kl. I b i Mirela Zasowska kl. I b.

            W naszym gimnazjum powstaje wiele projektów, zwłaszcza w klasach drugich. Ten był bez wątpienia edukacyjny. I to chyba nie tylko dla gimnazjalistów.

Dariusz Browarczyk – opiekun KMW

WIELKANOCNY DAR SERCA – PROJEKT EDUKACYJNY

a koszyki zapełniały się darami...

 

 

Kategoria publikacji: