Witaj Maj...

30 kwietnia 2015 w Gimnazjum im. Jana Pawła II przypomnieliśmy o zbliżających się obchodach świąt majowych.

Klasy II A i II C podzieliły się rolami. Klasa II A przejęła funkcje estetyczną. Gustowne dekoracje ozdobiły ściany i drzwi Korytarza Papieskiego w naszej szkole.

Do klasy II C należało przygotowanie krótkiej inscenizacji odwołującej się do Święta Pracy, Dnia Flagi i Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Społeczność Gimnazjum mogła obserwować nawiązanie do pochodów pierwszomajowych i wysłuchać krótkiej historii powstania naszych barw narodowych i wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji Majowej.

Całość ubrana była w muzykę nawiązująca do tych wydarzeń. Uczniowie i pracownicy szkoły zostali poproszeni o wplecenie w swój strój elementów barw narodowych i miło było zobaczyć, że wielu posłuchało naszej prośby.