Wojewódzkie zmagania teatralne

Body: 

Udział naszych gimnazjalistów w II Wojewódzkim Otwartym Amatorskim Turnieju Teatrów Szkolnych w Ryjewie.

Zespół Szkół oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie, po raz drugi, był gospodarzem Wojewódzkiego … Turnieju Teatrów Szkolnych. 28 kwietnia 2016 roku na scenie GOK zaprezentowało się jedenaście zespołów. Dziewięć było ocenianych przez jury, pozostałe dwa to gospodarze turnieju.

Nasi konkurenci pokazali kunszt aktorski w następującym repertuarze; Gimnazjum z Nowego Dworu „Książę szuka żony”, Teatr Ruchu z Malborka „Kompleksiary”, Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie „Show”, Zespół „Swija” z Ukrainy „Jak gnomy wiosnę poszukiwały”, Zespół Szkół w Tuchlinie „Gdy sen jawą się staje”, Gimnazjum nr 1 w Malborku „Gry ekstremalne”, Gimnazjum im. M.C. Skłodowskiej w Prabutach „Chodź, człowieku, coś ci powiem”, Zespół teatralny z Choczewa „Skrzydełka” .

Dzierzgońska grupa teatralna zagrała sztukę Patricka G. Clarka „Upiór w kuchni”, w obsadzie: Cynthia Collins Dorota Sinko, Laura Collins Julia Mikołajczak (upiór) i Laura Trelewicz (starsza pani), Mike Speely Martyna Przybysz, sierżant Griggson Mateusz Sitek, komisarz Fuddler Lena Frost i Aleksandra Jasieniecka, inspektor Hunt Sebastian Rakowski, lekarz sądowy Martyna Mazurek oraz Aleksandra Budzińska w roli sanitariusza. 

Wszystkie zespoły zaprezentowały się wspaniale, zarówno od strony artystycznej, jak i technicznej. Ponadto jakość i ilość dekoracji zespołów z Tuchlina i Ukrainy wywołała w nas zachwyt i szczyptę zazdrości! Słusznie jury przyznało dwa pierwsze miejsca tym właśnie zespołom! Nam też bardzo podobały się ich spektakle; „Gdy sen jawą się staje” i „Jak gnomy wiosnę poszukiwały”. 

Gimnazjaliści z Dzierzgonia zostali nagrodzeni w kategorii; wrażenia artystyczne! Poza tym organizatorzy przyjęli nas po królewsku; mieliśmy przyznaną garderobę, osobistą wolontariuszkę Wiktorię, słodkie przekąski, wiosenne kanapeczki i obiad. Bardzo nam się podobało w Ryjewie!                                                                                                                    Opiekun grupy teatralnej Gimnazjum im. JP II w Dzierzgoniu składa serdeczne podziękowanie Pani Frost, mamie Leny, dzięki której podróż busem do Ryjewa była możliwa!

zsryjewo.pl/index.php/598-kurtyna-2016   tu można obejrzeć nasz występ (załacznik 8) i inne

Foto: 
organizatorzy składają podziękowanie sponsorom turnieju
prowadząca turniej, pani B. Łukaszewska, wprowadza Szanowne Jury
spektakl "Książę szuka żony" Gimnazjum z Nowego Dworu
"Kompleksiary" Teatr ruchu z Malborka
"Show" Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie
"Swija" z Ukrainy w spektaklu "Jak gnomy wiosnę poszukiwały"
zespół z Ukrainy
Zespół Szkół w Tuchlinie
"Gdy sen jawą się staje" aktorzy z Tuchlina
"Gdy sen jawą się staje" spektakl ZS z Tuchlina
fantastyczny zespół z Tuchlina
Grupa teatralna podczas udzielania wywiadu
na scenie Inspektor (Sebastian) i Komisarz (Lena)
gimnazjaliści z nagrodami!

Kategoria publikacji: