X Pomorskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami z cyklu "Z książką na walizkach"

6 października 2017 roku, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Dzierzgoniu, uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z pisarką, panią Katarzyną Ryrych.
Pani Katarzyna jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, min. "Wyspa mojej siostry", "Za wszelką cenę", "Pepa w raju", "Król", "Tylko dla twoich oczu", "O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych", "Koniec świata nr 13".
Spotkanie - w sali TRI - przebiegło w fantastycznej atmosferze. Pisarka opowiedziała skąd czerpie pomysły do książek, jak długo trwa pisanie powieści oraz jaką rolę pełnią w Jej życiu zwierzęta. Na zakończenie pani Ryrych odpowiedziała na pytania uczniów, złożyła autografy w zakupionych - przez czytelników - książkach lub po prostu w uczniowskich zeszytach.
Już odczuwamy niedosyt uczty literackiej i z niecierpliwością czekamy na XI spotkanie "Z książką na walizkach".

publiczność
podziękowanie za miłe i twórcze spotkanie
Pani Katarzyna Ryrych złożyła autografy w szkolnych egzemplarzach
powitanie
uczniowie oczekujący na autograf pani Ryrych
pisarka z grupą teatralną!
wspólne zdjęcie