Zapraszamy do czytania

Cykl; interesujące książki z naszej biblioteki!    propozycje na październik:

Jennifer Echols „Odlot”

Leah to nastolatka, która mieszka w przyczepie kempingowej z matką udającą jej rówieśnicę. Dziewczyna od zawsze marzyła o tym, żeby latać. Ciężko pracowała i oszczędzała każdego dolara, by tylko spełnić swoje marzenie. Teraz, w wieku siedemnastu lat, jest już wystarczająco dobra, by pracować dla pana Halla i pilotować niewielkie samoloty. Jednak szczęście Leah nie trwa długo. Pan Hall umiera i zostawia biznes w rękach dwóch synów. Dziewczyna nie ma ochoty stać się częścią wojny, którą toczą ze sobą bracia, nie ma jednak wyjścia. Narwany Grayson, w którym Leah od lat potajemnie się podkochuje, poznał jej tajemnicę i szantażuje nastolatkę.          Jak potoczą się losy bohaterki można sprawdzić, wypożyczając książkę.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk „Wystarczy, że jesteś

Weronika jest z natury pesymistką. Nie wierzy w siebie ani w to, że odnajdzie w życiu szczęście i miłość. Uwielbia czytać "Zmierzch" i skrycie marzy o wielkim, wyjątkowym uczuciu. W realnym świecie nie spotkała Idealnego chłopaka, więc go wymyśliła. Co się stanie, kiedy dowiedzą się o nim koleżanki? W jaki sposób „odwdzięczą się” Weronice?        Poczytajcie sami.

James Dashner „Więzień labiryntu

Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, witająca go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego labiryntu. Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie, z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice. Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej.       Czym jest labirynt i czy można znaleźć z niego wyjście? Jaka jest ich rola? Zapraszam do lektury!

Snorri Kristjansson „Miecze dobrych ludzi

Rok 996. Dwuletnia podróż Ulfara Thormodssona i jego kuzyna dobiega końca. Pozostało im do odwiedzenia tylko jedno miasto – Stenvik, położony w zimnym, surowym rejonie w zachodniej Norwegii. To niebezpieczne miejsce i impulsywny Ulfar błyskawicznie wpada w poważne kłopoty. Piękna Lilja podbija jego serce, aby ją zdobyć, Ulfar musi stawić czoło mieszkańcom miasta wrogo nastawionym do obcych. Prawdziwe kłopoty jednak dopiero się zaczynają. W Stenviku może dojść do krwawego starcia wrogich armii. Gdy Ulfar angażuje się w sprawy miasta i przygotowuje do nieuchronnej bitwy, uświadamia sobie, że wrogowie znajdują się po obu stronach obronnych wałów. Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem?   Książka dla osób lubiących przygodę i intrygi!

Kategoria publikacji: