Znani Dzierzgonianie, spotkanie z piłkarzem Radosławem Bartoszewiczem

Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek po raz V zorganizowała otwartą dla wszystkich imprezę, której celem jest prezentacja niezwykłych mieszkańców Dzierzgonia.

Naszym tegorocznym bohaterem był piłkarz pierwszoligowy – Radosław Bartoszewicz – grający w klubie Miedź Legnica, na pozycji obrońcy z numerem 16!

Spotkanie miało miejsce 02 czerwca 2014 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu, do której przed laty uczęszczał pan Radosław. Interesujący jest również fakt, że obecnie dyrektorem szkoły jest pan Sławomir Erber – pierwszy trener Radka w Klubie Powiśle Dzierzgoń!

Wśród zaproszonych gości było wielu dzierzgońskich sportowców – kolegów z Klubu Powiśle. Z tego powodu atmosfera na sali była radosna i rodzinna! Zwłaszcza, że piłkarzowi towarzyszyła piękna żona –Katarzyna, zawodowa tancerka, mama – Danuta, nauczycielka w tej samej szkole, dzieci Amelka i Antoni oraz brat  Artur z żoną i synem.

Program artystyczny obfitował w atrakcje, i tak Tęczowe Przedszkole zaprezentowało piosenki; „Ruch to zdrowie”, „Piłka Oli”, uczniowie Szkoły Podstawowej recytowali; „Piłka nożna”, „Wiersz o piłce nożnej” i „Piłkarz”, Gimnazjum im. Jana Pawła II przedstawiło skecz „Wywiad” oraz piękne piosenki z repertuaru Marii Koterbskiej „Bo mój chłopiec piłkę kopie” i zespołu Wilki „Idziemy na mecz” natomiast licealiści z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida przygotowali prezentację multimedialną „Sport to mnóstwo wyrzeczeń” w oparciu o wywiad udzielony drogą mailową pani Małgorzacie Kraft.

Państwo Katarzyna i Radosław Bartoszewicz byli niezwykle poruszeni atmosferą imprezy i obiecali kolejne spotkanie! Termin i forma do ustalenia.

Obecni na spotkaniu otrzymali pamiątkowe zdjęcia i autografy pana Radosława. Niektórzy – tu dodam, że pomysłowi gimnazjaliści, mieli przyjemność zrobić sobie zdjęcie z piłkarzem!

Do zdjęć pozowała również córka Amelka a pani Katarzyna, zainteresowanym dziewczynkom, udzieliła instruktażu rozciągania ciała.

Impreza była bardzo przyjemna! Zapraszamy za rok! E.G.