SPOTKANIE Z EURODEPUTOWANYM

SPOTKANIE Z EURODEPUTOWANYM

Ferie zimowe rozpocząć można na różne sposoby. Młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II (radne Młodzieżowej Rady Miejskiej i zespół muzyczny p. W. Szewczuna) uczyniła to ... politycznie. W piątek 8 lutego udaliśmy się do Urzędu Miejskiego na konferencję, której honorowym gościem był p. Jan Kozłowski – poseł Parlamentu Europejskiego. Forum zorganizowało Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne.
Tematyka spotkania dotyczyła finansów w Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020 oraz systemów informatycznych. Okazało się, iż staliśmy się przysłowiowym języczkiem u wagi, gdyż wszyscy prelegenci odnosili się właśnie do młodzieży, która to w perspektywie następnych lat będzie pomału przejmowała ster w kraju i w Unii.
Ponieważ spotkanie dotyczyło pieniędzy, wręczyliśmy naszym gościom na pożegnanie dzierzgońskie banknoty – owoc katarzynkowego konkursu plastycznego. Mamy nadzieję, że to miła pamiątka.

Opiekun MRM

Zdjęcia: 
SPOTKANIE Z EURODEPUTOWANYM
SPOTKANIE Z EURODEPUTOWANYM

Kategoria publikacji:

Artykuł do pobrania: