AKCJA WOLONTARIUSZY

KOLEJNA AKCJA WOLONTARIUSZY

Wielkanocny Dar Serca to 16. edycja akcji charytatywnej Klubu Młodzieżowych Wolontariuszy Gimnazjum im. Jana Pawła II. W sobotę 23 marca w sklepie Tesco młodzież zachęcała klientów okolicznościowymi ulotkami do zakupu dodatkowego produktu dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Popularność naszej akcji, a przede wszystkim urok wolontariuszek, spowodowały, iż na efekty nie trzeba było czekać. Słodycze, cukier, makaron, konserwy zapełniały specjalnie oznakowany wózek.
Pozwoli to pracownikom MOPS - u na przygotowanie świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin. Przyglądając się od tylu lat tek akcji, muszę powiedzieć, że można zauważyć nie tylko satysfakcję wśród młodzieży, ale i darczyńców. Wiele osób, dzieląc się zakupami, zamieniało kilka zdań z wolontariuszkami. Są zawsze rozmowy miłe, nadające rytualnym, sobotnim zakupom nieco głębszego sensu. Znamy także ludzi, którzy przychodzą w trakcie naszego dyżuru tylko po to, by kupić coś dla potrzebujących. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy. W tym roku w akcji udział wzięły: Klaudia Sikora (kl. III b), Jolanta Skwarek (kl. III b), Karolina Kiliszewska (kl. III a), Karolina Nazarewicz (kl. II d), Katarzyna Wasilak (kl. II d), Weronika Dębniak (kl. II b), Alicja Markowicz (kl. III f), Karolina Pawlak (kl. III f), Wiktoria Kwolek (kl. III f) i Monika Dawidowska (kl. III f).

Opiekun
Klubu Młodzieżowych Wolontariuszy
PS – Udało się nam zebrać produkty za sumę około 500 zł. MOPS przygotował z nich 21 świątecznych paczek.

Zdjęcia: 
Wolontariuszki w czasie sobotniego dyżuru  fot. D Browarczyk

Kategoria publikacji:

Artykuł do pobrania: