WOLONTARIAT W PRZEDSZKOLU

WOLONTARIAT W PRZEDSZKOLU

Klub Młodzieżowych Wolontariuszy Gimnazjum im. Jana Pawła II wrócił do Tęczowego Przedszkola. Termin wrócił ma w tym wypadku dwa znaczenia. Po pierwsze – już nieraz współpracowaliśmy z przedszkolakami, a po drugie – bardzo często wolontariuszki do tego właśnie przedszkola uczęszczały w dzieciństwie. Wolontariat polega na tym, iż co tydzień wolontariuszki udają się na dwie godziny na wspólne zajęcia. Dziewczęta bawią się i pracują z przedszkolakami w wieku 3 – 6 lat. Każda z par, która udaje się w środę na swój dyżur, jest bardzo przejęta, a po powrocie bardzo... zmęczona. Okazuje się, że praca z dziećmi jest bardzo miła, ale i wyczerpująca. Dzieciaki wykorzystują każdą minutę, by pobawić z dziewczynami w niebieskich koszulkach. Wolontariuszki nie mogą sie już doczekać prawdziwej wiosny, ponieważ wówczas będą mogły pomagać również w czasie zajęć na placu zabaw.
Opiekun
Klubu Młodzieżowych Wolontariuszy

Zdjęcia: 
Karolina i Nikola w czasie zajęć fot. D. Browarczyk

Kategoria publikacji:

Artykuł do pobrania: