ZŁOTOUSTE...

ZŁOTOUSTE...

W Sztumskim Centrum Kultury 23 i 24 marca 2013 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski o "Złote Usta". W sobotę w interpretacyjne szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych, a niedziela była dniem zmagań młodych recytatorów - gimnazjalistów.
Organizatorzy, wspomniane wyżej Sztumskie Centrum Kultury i Komenda Hufca ZHP w Sztumie, zadbali nie tylko o cudowną atmosferę, ale zagwarantowali również, iż młodych artystów oceniało profesjonalne i obiektywne jury złożone z aktorów gdańskiego Teatru Wybrzeże.
Do niedzielnego, interpretacyjnego pojedynku stanęły trzy uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu: Ada Piotrowska kl. I a, Martyna Bakuła kl. III a i Dominika Sakwińska kl. III e (wyłonione w szkolnych eliminacjach do konkursu).
Wszyscy występujący mieli obowiązek zaprezentować dwa teksty – poetycki oraz prozatorski. Zadanie to niełatwe, wziąwszy pod uwagę liczną konkurencję (około 50 osób), różnorodność tekstów, tremę...
Zwycięsko z tych zmagań wyszła Dominika Sakwińska, która brawurową interpretacją "Niepewności" Adama Mickiewicza zachwyciła jury i publiczność. To właśnie Dominika wywalczyła I miejsce w kategorii gimnazjum i tytułowe "Złote Usta".
Wśród wyróżnionych znalazła sie również kolejna uczennica Gimnazjum w Dzierzgoniu – Ada Piotrowska. Ekspresja z jaką wykonywała fragment Pana Tadeusza została dostrzeżona i doceniona.
Konkursy artystyczne należą do jednych z najtrudniejszych, gdyż werdyktowi jurorów podlegają wrażenia, emocje, ekspresja, a każdy, nawet profesjonalista ma inną wrażliwość. Tym bardziej należy docenić fakt, iż wśród młodych ludzi znajdują się wciąż jeszcze odważni pasjonaci, za sprawą których możemy przeżywać chwile wzruszeń i niezapomnianych doznań. Brawo!

Opiekunki:
Mirosława Browarczyk
Krystyna Pawlak

Zdjęcia: 
Martyna, Dominika i Ada - "Złotouste" z Gimnazjum im. Jana Pawła II - fot. K. Pawlak

Kategoria publikacji:

Artykuł do pobrania: