KOLEJNY SUKCES DOMINIKI

KOLEJNY SUKCES DOMINIKI SAKWIŃSKIEJ
– czyli „Wejrzeć w siebie” z Julianem Tuwimem

Rok 2013 został przez Sejm RP ustanowiony Rokiem Juliana Tuwima. Z tego powodu w całej Polsce mają miejsce wydarzenia, których celem jest upamiętnienie poety i jego twórczości. 26 kwietnia w gdańskim Pałacu Młodzieży odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski poświęcony Julianowi Tuwimowi.
W zmaganiach wzięło udział pięćdziesięcioro gimnazjalistów z wielu pomorskich szkół. Wśród nich znalazła się również uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu – Dominika Sakwińska. Zaprezentowała ona szerokiej publiczności wiersz J. Tuwima „Colloquium niedzielne na ulicy”.
Interpretacja młodziutkiej recytatorki zyskała uznanie jury konkursu. Dominika Sakwińska – uczennica klasy III e została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego, jedną z siedmiu nagrodzonych. To kolejny już laur Dominiki, która kilka tygodni temu wygrała w Sztumie konkurs o „Złote Usta”. Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu takich sukcesów.

Opiekun – Mirosława Browarczyk

Zdjęcia: 
Dominika Sakwińska – uczennica klasy III e została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

Kategoria publikacji: