„A polski bez jak pachniał w maju...”

Body: 

„A polski bez jak pachniał w maju...”

 

Cytatem z „Kwiatów polskich” koło teatralne rozpoczęło prezentację poezji Juliana Tuwima Dzierzgońskiemu Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych. Dnia 22 maja w niezwykłej scenerii, gdyż za oknami szalała burza, gimnazjaliści prezentowali wiersze Juliana Tuwima z okazji ROKU TUWIMA!

Program składał się z dwóch części, w pierwszej przedstawiono utwory dla dzieci; Natalia Mulart recytowała „Ptasie radio”, Martyna Bakuła „Dyzio marzyciela”, Agata Kaniuk „Okulary”, natomiast Monika Dawidowska „Lokomotywę”.

W drugiej części poezji, skierowanej do dorosłego odbiorcy, zaprezentowano utwory; „Przy okrągłym stole” Maciej Majewski, „Do prostego człowieka” Marlena Maciąg, „Zmęczony burz szaleństwem” Alicja Borowiecka, „Sen złotowłosej dziewczynki” Natalia Mulart oraz „Wspomnienie” Karolina Kaniuk.

Opiekun młodzieży, pani Elżbieta Gorzeja, nakreśliła zebranym sylwetkę poety, którego w tym roku obchodzimy 60-tą rocznicę śmierci.

Sympatyczną atmosferę  wzbogaciły nagrania „Tomaszów” w wykonaniu Ewy Demarczyk, „Wspomnienie” śpiewane przez Czesława Niemena oraz „Ptasie radio” wyrecytowane przez Ireną Kwiatkowską.

Koło teatralne gościło w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych na życzenie pani prezes Jolanty Opalewskiej, z którą współpracuje Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek.

Foto: 
Cytatem z „Kwiatów polskich” koło teatralne rozpoczęło prezentację poezji Juliana Tuwima Dzierzgońskiemu Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych
Dnia 22 maja w niezwykłej scenerii, gdyż za oknami szalała burza, gimnazjaliści prezentowali wiersze Juliana Tuwima z okazji ROKU TUWIMA!
Program składał się z dwóch części, w pierwszej przedstawiono utwory dla dzieci; Natalia Mulart recytowała „Ptasie radio”, Martyna Bakuła „Dyzio marzyciela”, Agata Kaniuk „Okulary”, natomiast Monika Dawidowska „Lokomotywę”.
W drugiej części poezji, skierowanej do dorosłego odbiorcy, zaprezentowano utwory; „Przy okrągłym stole” Maciej Majewski, „Do prostego człowieka” Marlena Maciąg, „Zmęczony burz szaleństwem” Alicja Borowiecka, „Sen złotowłosej dziewczynki” Natalia Mulart oraz „Wspomnienie” Karolina Kaniuk
Opiekun młodzieży, pani Elżbieta Gorzeja, nakreśliła zebranym sylwetkę poety, którego w tym roku obchodzimy 60-tą rocznicę śmierci
Sympatyczną atmosferę  wzbogaciły nagrania „Tomaszów” w wykonaniu Ewy Demarczyk, „Wspomnienie” śpiewane przez Czesława Niemena oraz „Ptasie radio” wyrecytowane przez Ireną Kwiatkowską
Sympatyczną atmosferę  wzbogaciły nagrania „Tomaszów” w wykonaniu Ewy Demarczyk, „Wspomnienie” śpiewane przez Czesława Niemena oraz „Ptasie radio” wyrecytowane przez Ireną Kwiatkowską
Podobało się
Koło teatralne gościło w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych na życzenie pani prezes Jolanty Opalewskiej, z którą współpracuje Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek

Kategoria publikacji: