ZAPIS ŚWIATŁA

„ZAPIS ŚWIATŁA” spotkanie z malarstwem Zbigniewa Chrostka

Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek od kilku miesięcy starała się o akceptację pomysłu zaprezentowania prac artysty podczas czerwcowego cyklu „Znani Dzierzgonianie”. Pozytywną odpowiedź uzyskaliśmy bardzo szybko i okazało się, że pan Chrostek czuje się zaszczycony naszym pomysłem i chętnie udostępni swoje prace szerszej, dzierzgońskiej publiczności.

Spotkanie poprzedziły następujące fakty;

• konkurs plastyczny  dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych "Dzierzgoń – nasza mała ojczyzna", którego celem było przybliżenie  piękna  przyrody i  historii  Dzierzgonia,
  • wywiad z Mistrzem, przeprowadzony i zarejestrowany przez uczniów ZS im. C.K. Norwida w Dzierzgoniu, pod kierunkiem p. Agnieszki Chmielewskiej i p. Małgorzaty Kraft,
  • przewiezienie i zawieszenie obrazów w DOK.

„Zapis Światła” zaplanowano na 13 czerwca 2013r. w DOK, o czym informowały mieszkańców Dzierzgonia plakaty i osobiste zaproszenia.

Gimnazjum im. JP II w Dzierzgoniu reprezentowali: p. Joanna Wilczak z klasą Ib, p. Władysław Szewczun, p. Ryszard Karabin z drużyną siatkarzy (uczniowie klas 3c i 3d) oraz grupa teatralna prowadzona przez p. Elżbietę Gorzeję. Gimnazjalistki przygotowały następujący repertuar; Alicja Borowiecka wiersz K.K. Baczyńskiego „Hellada”, Natalia Mulart „W Weronie” C.K. Norwida, Marlena Maciąg „Jak perła między wzgórzami” Marka Grechuty i Martyna Bakuła „Siena” Czesława Miłosza. Wybrana poezja opisywała miejsca uwiecznione przez pana Chrostka na obrazach.

Występ reprezentantów „Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu”. Po lewej stronie Mistrz z Rodziną
Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego
Występ pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu, do której uczęszcza Zosia - córka pana Zbigniewa.  W tle jeden z obrazów artysty!
W tle, za publicznością, widać prace artysty. Po prawej stronie gimnazjalistki
Publiczność zapoznaje się z gazetką „Rzep”, w której licealiści zamieścili wywiad z artystą
Alicja recytuje „Helladę” K.K. Baczyńskiego
Grupa siatkarzy w Bibliotece Publicznej