LECZENIE MROŻKIEM

Koło języka ojczystego działające w Gimnazjum im. Jana Pawła II kontynuując serię happeningów literackich, wybrało się 25 października do naszej przychodni "Solidus". Postanowiliśmy w okresie jesiennych bolączek zaproponować alternatywne leczenie humorem.... Sławomira Mrożka.

Uczniowie przygotowali specjalny numer gazetki "Zgrzyt", w którym poza opowiadaniem "Słoń" zaprezentowali galerię rysunków zmarłego niedawno mistrza satyry. Pacjenci i personel przychodni znaleźli również wewnątrz czasopisma maseczkę higieniczną chroniącą przed wirusami i zarazkami. Maseczki te ozdobione były uśmiechem, ponieważ w nim dostrzegamy najlepsze lekarstwo na jesienne schorzenia. Członkowie koła nie zapomnieli również o najmłodszych, najbardziej zestresowanych, pacjentach. Dzieci mogły kolorować rysunki autora "Policji", "Tanga" czy "Emigrantów", za co otrzymywały drobne podarunki.

Ta nietypowa akcja została przyjęta życzliwie, o czym świadczyć mogą pojawiające się... uśmiechy na twarzach oczekujących na badanie lekarskie.

Dariusz Browarczyk - opiekun koła

Zdjęcia:
W okresie jesiennych bolączek zaproponować - leczenie humorem.... Sławomira Mrożka

Artykuł do pobrania: