Przegląd poezji "Muzyką i słowem"

Nasz udział w przeglądzie poezji „Muzyką i słowem”

Biblioteka ZSZ im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach z okazji Roku Tuwima przygotowała poetycką ucztę, na którą zaprosiła szkoły z powiatu.

Nasze Gimnazjum reprezentowały następujące uczennice; Ada Piotrowska z 2a, Aleksandra Budzińska

i Julia Mikołajczak z 1e, Małgorzata Lezner z 3d oraz Aleksandra Mikołajczak i Marcelina Langowska z 3a.

Niestety, z powodu choroby nie wystąpiła Magda Kessler z 3e.

W przedsięwzięciu udział wzięło 6 szkół; cztery gimnazja i dwie ponadgimnazjalne.

Organizatorki przygotowały inscenizację z etapów życia dwóch poetów; Juliana Tuwima i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (dla niewtajemniczonych; w grudniu 2013 roku mija 60 rocznica śmierci obu panów), która była przeplatana piękną recytacją słowną i muzyczną. Dawid, uczeń I klasy ZSZ zachwycił-niczym bard-piękną grą i śpiewem! Akompaniował również koleżankom, przez co zyskały ich recytacje.

Gospodarze przyjęli nas po staropolsku; uczta duchowa w komnacie ogrzewanej ogniem z kominka, natomiast poczęstunek w pięknej kawiarence. Podano wypieki uczniów technikum.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci Anioła szczęścia!

Zdaję sobie sprawę, iż poezji słuchać i recytować podejmują się nieliczni-jaka szkoda! Ale Ci, którzy byli 04 grudnia u Staszica bawili się wspaniale i wrócili usatysfakcjonowani!

Dziękuję polonistom, którzy przygotowali uczniów do przeglądu poezji!

Dziękuję organizatorom za zaproszenie do współpracy.

E.G.

Przegląd poezji "Muzyką i słowem"
Nogrodzeni - Ada Piotrowska
Nogrodzeni w przeglądzie poezji „Muzyką i słowem”